Штучний Інтелект понад 17 годин самостійно керував експериментальною версією винищувача F-16

Компанія Lockheed Martin повідомила, що на авіабазі Едвардс у Каліфорнії пройшли випробування унікального експериментального винищувача на базі однієї з версій F-16. Модель під ім'ям VISTA X-62A разом понад 17 годин керувалася виключно системою штучного інтелекту. Щоправда, у кабіні були пілоти, готові взяти управління на себе у разі потреби.


Vista X-62A. Джерело зображення: Lockheed Martin

VISTA (Variable In-flight Simulation Test Aircraft) - це тренувальний літак, розроблений Lockheed Martin спільно з Calspan Corporation. Повідомляється, що модель оснащена програмним забезпеченням, яке дозволяє імітувати характеристики інших літаків. За словами представників Школи льотчиків-випробувачів ВПС США, VISTA дозволить «розпаралелити» розробку та тестування передових ШІ-технологій та нових варіантів безпілотних літальних апаратів. Очікується, що такий підхід дозволить швидко розвивати автономні безпілотні платформи та додати винищувачу тактично важливі можливості.

VISTA X-62A є модифікованим винищувачем F-16D Block 30 Peace Marble II, оснащеним авіонікою версії Block 40. Хоча зовні машина виглядає як звичайний F-16, вона використовує технології VISTA Simulation System (VSS) розробки Calspan, а також технології MFA і SACS компанії Lockheed Martin. Дві останні у зв'язці відповідають за нові можливості, що дозволяють проводити передові експерименти з використанням Штучного Ітелекту (ШІ) та систем забезпечення автономного польоту. В основі системи SACS лежить архітектура Enterprise-wide Open Systems Architecture (E-OSA), на основі якої працює комп'ютер Enterprise Mission Computer version 2 (EMC2), який також отримав назву Einstein Box.

Система SACS передбачає додаткову інтеграцію передових сенсорів, багаторівневої системи безпеки та набору дисплеїв Getac в обох кокпітах літального апарату. Також передбачено швидку зміну програмного забезпечення, зокрема, що дозволяє збільшити частоту польотних тестів та прискорити розробки ШІ та автономних систем «для забезпечення національної безпеки США».

Автономний політ тривалістю понад 17 годин під управлінням ШІ-системи відбувся в ході серії тестів, які проходили минулого грудня. У Lockheed Martin підкреслюють, що десятиліттями використовують ШІ-технології для максимізації продуктивності та безпеки льотних систем, що дозволяє швидко приймати більш поінформовані рішення. Очікується, що VISTA продовжить відігравати важливу роль у швидкій розробці ШІ та автономних систем для ВПС США. Поки модель проходить серію стандартних перевірок, 2023 року польоти на базі Едвардс продовжаться.

© знайдено в мережі    

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: