Через геогліфи Наски проїхала вантажівка (відео)Водій вантажівки проїхав по території, покритій 2000-літніми геогліфами на плато Наска. Представники влади визнали ці дії помилкою і відпустили винуватця без покарання.

На плато Наска в південній частині Перу знаходиться група гігантських зображень - геогліфів. До теперішнього часу відомо близько 30 малюнків, десятки тисяч ліній і геометричних фігур. Нові відкриття здійснюються до цих пір: в 2015 році вчені відкрили кілька невідомих раніше силуетів.

Унікальні геогліфи в 1994 році були внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Однак захистити пам'ятник від людей вдається не завжди. Так, в 2014 році активісти «Грінпіс» розмістили на плато великий напис безпосередньо поруч з древніми зображеннями.

А в кінці січня 2018 року на цю територію заїхала вантажівка з сусіднього кар'єра. Колеса залишили глибокі відбитки на ділянці 50х100 метрів, що пошкодило частини трьох геогліфів.

[media=https://www.youtube.com/watch?v=dnPH-JpxsPw]

40-річний водій вантажівки був затриманий і 29 січня постав перед судом. Прокурор вимагав покарання у вигляді 9-місячного тюремного ув'язнення і штрафу в розмірі 5000 солей (близько 1500 дол. США). Але суд вирішив, що інцидент став результатом випадковості, а злого умислу у чоловіка не було. Він був визнаний невинним і відпущений на свободу.


© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: