Смак віртуального лимонаду передали ударом струму в язик (відео)

Смак віртуального лимонаду передали ударом струму в язик (відео)

Дослідники з Національного університету Сінгапуру сконструювали систему, що дозволяє передавати смак лимонаду з допомогою електростимуляції язика. Автори представили доповідь на конференції TEI 2017 в Йокогамі (Японія), коротко про розробку розповідає New Scientist.

Передача смаку і запаху через інтернет або відтворення цих характеристик віртуальних об'єктів — складне завдання. На сьогоднішній день у цієї задачі немає готового рішення, поки що технології не дозволяють оперативно створити на іншому кінці дроту будь-яку довільну речовину, і завдання, як правило, вирішується тільки для деяких окремих випадків, в яких використовується, наприклад, обмежене число запахів, які можна відтворити на приймаючій стороні.

Дослідники з Національного університету Сінгапуру вирішили продемонструвати систему, яка може передати смак лимонаду через інтернет. На стороні відправника використовується справжній лимонад, в який занурюється pH-датчик для визначення кислотності напою. Також у системі використовується датчик кольору, відповідальний за передачу кольору напою. На приймаючій стороні використовується спеціальна чашка з RGB-підсвічуванням та електродами, в яку наливається звичайна вода. При дегустації вмісту користувач повинен торкатися язиком електродів, які з допомогою слабких електричних імпульсів відтворюють у роті кислий смак оригінального напою.Для тестування системи розробники залучили 13 добровольців, яких навчили класти язик на електроди чашки і дали протестувати як справжній, так і віртуальний лимонад трьох різних кольорів: жовтий, зелений і мутний білий. Дослідники не говорили випробуваним, який саме напій в чашці, справжній чи віртуальний. У результаті виявилося, що добровольці в більшості випадків називали справжній лимонад кислішим, ніж віртуальний, однак при цьому мутний білий лимонад завжди сприймався як кисліший, ніж напій інших кольорів. Автори припускають, що на суб'єктивне сприйняття смаку могла вплинути яскравість підсвічування.

Автори відзначають, що без стимуляції нюху повноцінна передача поєднання смаку і запаху оригінального напою неможлива, тому в майбутньому вони мають намір зайнятися розвитком системи в цьому напрямку.

© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: