У ДНК зберегли операційну систему і відеоролик, а потім прочитали без все помилокНезабаром людство буде генерувати так багато даних, що звичні сховища перестануть справлятися. Щоб вирішити цю проблему, вчені звернулися до практично необмеженого природного вмістилища інформації – ДНК. На думку дослідників, ДНК – ідеальне середовище для зберігання, оскільки вона ультра-компактна і може зберігати свої властивості сотні тисяч років, якщо забезпечити відповідні умови зберігання. Про це свідчить недавнє відновлення ДНК з кісток 43-тисячолітнього предка людини, знайденої в печерах Іспанії.

У новому дослідженні вчені з Колумбійського університету Нью-Йоркського центру геному (NYGC) продемонстрували, що алгоритм, призначений для стрімінг відео на смартфоні, може практично повністю розкрити потенціал ДНК в зберіганні і стисненні додаткової інформації в чотирьох нуклеотидах.

[media=http://vimeo.com/205251370]

Всього дослідники використали близько 72 тисяч ланцюжків ДНК, кожна з яких містила в собі приблизно 200 основ. Вони зібрали цю інформацію в текстовий файл і відправили його в Сан-Франциско, де стартап Twist Bioscience, що займається синтезом ДНК, перетворив цифрові дані в біологічні. Два тижні потому команда отримала пробірку з молекулами ДНК.

Використовуючи технології секвенування для читання ниток ДНК та спеціальне ПЗ для перекладу генетичного коду назад в двійковий файл, вони успішно відновили файли. Скільки займає читання і запис, вчені поки не уточнюють.

Головною перешкодою на шляху широкого розповсюдження технології залишається її вартість. Дослідники витратили 7 тисяч доларів, щоб синтезувати ДНК і заархівувати 2 мегабайта даних, і ще 2 тисячі, щоб розшифрувати її. І хоча вартість секвенування ДНК поступово знижується, то її синтез все ще обходиться в кругленьку суму. Інвестори не готові вкладати тонни грошей тільки заради того, щоб синтез впав в ціні.

Наукова робота опублікована в журналі Science 3 березня 2017 року

© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: