Швеція роздає гроші людям на домашні системи зберігання енергії

Швеція роздає гроші людям на домашні системи зберігання енергії

Швеція оголосила про надання державних грантів, які компенсуватимуть 60% вартості домашніх систем зберігання енергії.

Країна хоче припинити спалювання викопного палива для виробництва електроенергії до 2040 року. Максимальний розмір субсидії — 50 тисяч крон або 5,600 доларів, повідомляє Сleantechnica.

Субсидія поширюється на батареї, проводку, системи управління, смарт-концентратор енергії і монтажні роботи для будинків з сонячними системами на даху.

«Це додаткова система підтримки сонячних фотоелектричних панелей в Швеції. Це важливий крок на шляху до створення розумної електромережі чистих, відновлюваних джерел енергії», — говорить керівник програми досліджень і інновацій департаменту Шведського енергетичного агентства Андреас Густафссон.

«Ми зможемо не лише ефективніше використовувати сонячні системи, а й стабілізувати мережу від коливань частоти і напруги за допомогою домашніх систем зберігання енергії», — сказав він.

Густафссон вважає, що нова програма стимулювання буде привабливою для тих, хто використовує сонячні панелі на даху будинку для власних потреб.

Цей ринок у Швеції стрімко зростає (за минулий рік — на 60%) і зараз становить 128 МВт. Соцопитування свідчать, що близько 20% шведських домовласників розглядають можливість інвестування в сонячний дах або невелику вітряну турбіну.

Нова шведська програма стимулювання схожа на аналогічну в Німеччині, де встановлено 19 тисяч домашніх систем зберігання енергії.

«Зберігання енергії в такому масштабі є новим для Швеції», — каже Густафсон. Сподіваюся, що ми можемо розраховувати на успіх, нові підприємства і робочі місця».

Програма стимулювання діятиме до 31 грудня 2019 року.

© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: