Як ремонтують дороги в Європі?

Як ремонтують дороги в Європі?

Весна. Часто разом зі снігом з доріг сходить і асфальт. Влада вже вкотре візьметься "освоювати бюджет" укладаючи асфальт хто в сніг хто в бруд, а хтось почне укладання асфальту в дощ. Природно такий асфальт через кілька місяців розвалиться, і дорогу знову доведеться ремонтувати. Всі напевно чули - які чудові дороги в Європі. Давайте дізнаємося як вони роблять дороги на прикладі Чехії.

 1. Заборонені підряди. Дорогу робить тільки та фірма, яка виграла тендер. Тобто не можна виграти тендер і потім перезамовити укладання асфальту в іншій фірмі.

 2. Дороги розділені на 4 класи (категорії). Відповідно до кожної категорії присвоюється гарантія. Якщо дорога розвалилася - фірма ремонтує дорогу за свій рахунок.
  1. Пішохідні доріжки в парках, скверах, прибудинкові доріжки - 5 років
  2. Сільські дороги та інші малонавантажені дороги - 7 років
  3. Регіональні дороги, що з'єднують міста - 8 років
  4. Федеральні, високонавантажені дороги - 10 років

 3. Фірми мають класність від 1 до 4, відповідно до категорій доріг.
  Будівництво та ремонт доріг - діяльність підпадає під ліцензування. Щоб отримати ліцензію фірма повинна мати на балансі обладнання (тобто своє обладнання) плюс певну чисельність персоналу, в т.ч. навченого, з дипломами. Всі починають з 1 класу, тобто всі нові фірми мають право робити тільки доріжки в парках. Підвищити класність можна тільки після успішного проходження гарантійного терміну. Для збільшення класності, фірмі необхідно докуповувати обладнання та наймати додатковий персонал. Якщо протягом гарантійного терміну дорога розвалюється - фірма зобов'язана відремонтувати дорогу за свій рахунок. У разі коли дорога розвалюється - фірму можуть не підвищити в класності, а то й зовсім знизити, або взагалі відібрати ліцензію і занести в чорний список.
  Фірми дорожать ліцензією і класністю, тому що якщо вони схалтурили - у них більше не буде замовлень. Дорожнобудівельні фірми як правило старі - їм по 20-50 років. У тендерах основне значення має ціна і гарантія, фірма може тільки збільшити державний гарантійний термін. Скажімо замість 5-и років призначити 7 років.

  1 клас - 1 каток, 5 робочих
  2 клас - 2 катки, грейдер, скрейпер, асфальтоукладальник, 15 робочих
  3 клас - 3 катки, 2 катки з вібрацією, грейдер, скрейпер, 2 асфальтоукладачі, 30 робочих
  4 клас - 5 катків, 4 катки з вібрацією, 2 грейдери, 2 скрейпери, 4 асфальтоукладачі, 60 робочих

 4. Громадський контроль. За укладанням дороги стежать 3 сторонніх спостерігачі: один від місцевого самоврядування (типу нашого старшого по будинку), другий від місцевого автомобільного союзу, 3-й від дорожньої профспілки. Кожному представнику видають протокол, якщо хоча-б одному представнику обґрунтовано не подобається як покладена або відремонтована дорога - фірма зобов'язана цю ділянку переробити за свій рахунок.

 5. Дороги будуються і ремонтуються влітку, фірми стежать за прогнозом погоди. За укладання асфальту в дощ - ліцензію відбирають.

 6. Ямковий ремонт, якщо є необхідність - допускається виключно як тимчасова і вимушена міра. Вигризання ямок і закладення їх асфальтом повинне бути зроблено за один день. При цьому стінки і дно ямки в старому асфальті розігрівають спеціальним пальником, щоб новий асфальт краще прилип до старого. Через кілька тижнів ділянку дороги з латками повністю ремонтують, здираючи асфальт до щебня і укладаючи новий. Стики старої і нової ділянки прогрівають спеціальним пальником до пластичного стану, щоб не було помітно з'єднання.

 7. Під час ремонту дорогу перекривають повністю. Автомобілісти користуються дублюючими трасами, їх там багато.

© знайдено в мережі    

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: