Російський суд оштрафував Deep Purple за виконання пісень Deep Purple

Російський суд оштрафував Deep Purple за виконання пісень Deep Purple

15 червня Кіровський районний суд Ростова-на-Дону виніс рішення, згідно з яким всесвітньо відомий гурт рок-музикантів з Англії незаконно виконав свої ж власні твори на концерті в Ростові.

За повідомленнями ЗМІ, згідно з рішенням суду, група Deep Purple була зобов'язана отримати ліцензію на публічне виконання будь-яких своїх пісень в Загальноросійської громадської організації «Російське авторське товариство» («Российское авторское общество» - РАО), оскільки ця організація представляє в Росії права зарубіжних виконавців навіть без їхнього відома і згоди.

За кожну пісню, виконану без відповідної ліцензії, суд ухвалив стягнути по 30 000 рублів з компанії, яка організувала концерт в Ростові, на користь Загальноросійської громадської організації «Російське авторське товариство» для подальшого розподілу і виплати авторам.

В ухвалі суду буквально значиться, що «суд постановив стягнути з Deep Purple на користь Яна Гіллана, Роджера Гловера, Стіва Морса і Яна Пейса 450 тисяч рублів за несанкціоноване публічне виконання композицій Яна Гіллана, Роджера Гловера, Стіва Морса і Яна Пейса»!

На питання «чому РАО вирішило захищати музикантів від самих себе, в той час як британські рокери навряд чи навіть здогадуються про існування цієї організації?» Відповідь одна: закон дозволяє. Стаття 1242 ГК містить визначення, що організації з управління правами на колективній основі «вправі від імені правовласників або від свого імені пред'являти вимоги в суді, а також здійснювати інші юридичні дії, необхідні для захисту прав, переданих їм в управління на колективній основі». Акредитована ж організація (стаття 1244) також має право «від імені невизначеного кола правовласників пред'являти вимоги в суді, необхідні для захисту прав, управління якими здійснює така організація». Саме «акредитованою організацією» і є РАО.

Те, що «порушниками» стали самі музиканти - автори пісень, нікого в Ростові і Росії вже не бентежить...

Довідка

Deep Purple - британська рок-група, утворена в лютому 1968 року в Хартфорді, Англія, і вважається однією з найпомітніших і найвпливовіших у хард-року 1970-х років. Музичні критики вважають Deep Purple одними із засновників хард-року і високо оцінюють їхній внесок в розвиток прогресивного року і хеві-металу.

Музиканти «класичного» складу Deep Purple (зокрема, гітарист Річі Блекмор, клавішник Джон Лорд, барабанщик Ян Пейс) вважаються інструменталістами-віртуозами. У світі продано понад 100 мільйонів копій їх альбомів.

Нижче наведені лише деякі з найбільш популярних композицій групи Deep Purple:


© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: