Як часто слід приймати душ?

Як часто слід приймати душ?


Як часто ви миєтеся? Не поспішайте сміятися над цим питанням. Довгий час в нашій країні люди милися 1 раз в тиждень, при цьому слов'яни були набагато охайніші за європейців. Тепер ми миємося двічі на день. А що, якщо це аж ніяк не вимога гігієни, а всього лише звичка, нав'язана суспільством споживачів?

Наше суспільство зміниться, коли ми навчимося 2 рази на день приймати душ.
Андрій Малахов

Складно повірити, але аж до XIX століття європейці милися всього 1-2 рази на рік, а то й менше. Наприклад, іспанська королева Ізабелла I Кастильська стверджувала, що приймала ванну тільки два рази в житті - при народженні і в день весілля.

Сьогодні в Європі та Америці душ приймають мінімум 2 рази на день. Всі, хто відступає від цього правила, вважаються немитими варварами.

Але чи потрібно, з точки зору гігієни, так часто приймати душ? Адже на Русі здавна милися всього один раз на тиждень.

Свинство - двигун прогресу

В Античності милися не тільки, та й не стільки, заради чистоти. Римські терми нічим не поступалися сучасним SPA: мармур, мозаїка, підлога з підігрівом, ефірні масла і ванни з водою різної температури.

У Середньовіччі митися було дорого і клопітно. Ванни, які представляли собою величезні дерев'яні балії, водилися не в кожному замку. Воду для купання гріли на вогнищах (йшло багато дров). Вода швидко остигає - вельможі боялися застудитися.

Але головне - митися в Середні віки було грішно. Церква вважала: тіло - тлін, піклуватися про нього недозволено, потрібно думати про чистоту духу. Крім того, обмивання тіла неминуче пов'язане з наготою, яка після «проступку» Адама і Єви - сором і ганьба.

Здоровим тілесно і, особливо, молодим за віком, слід митися якомога рідше.
Св. Бенедикт

Як наслідок - «букет» середньовічних хвороб (короста, дизентерія, тиф, холера). Воші, блохи, кліщі та інші паразити - звичайна справа, на них навіть уваги не звертали.

Дивно, але антисанітарія середньовічної Європи диктувала моду і рухала вперед науку. Наприклад, в XIV столітті страшно модними стали бре - чоловіча нижня білизна з широкою основою і вузькими штанинами. Тенденцію задав Людовик Х, який страждав на дизентерію.

Крім того, злі язики подейкують, що знамениті французькі духи служили не цілі спокушання, а цілі приглушення... смороду, який долинав від дам і панів.

Брудна змова

На відміну від Європи, на Русі митися любили. Слова «лазня», «мильня», «миленко», «мивниця» зустрічаються в літописах з ХI століття.

Диво бачив я в землі на шляху своєму сюди. Бачив лазні дерев'яні, і натоплять їх сильно, і роздягнуться і будуть нагі, і обіллються квасом шкіряним, і піднімуть на себе лозини молоді та б'ють себе самі, і до того себе доб'ють, що вилізуть ледве живі, і обіллються водою студеною, і тільки так оживуть. І творять це постійно, ніким же їх не мучено, але самі себе мучать, і то творять не миття собі, а мучення.
Повість минулих літ


Майже при кожній хаті була своя лазня. Топилася вона «по-чорному». Якщо лазні не було, милися в печі: після топки прибирали золу і стелили солому, залазили всередину і парилися, піддаючи водою або квасом.

У містах діяли громадські лазні. Причому до 1743 року в них не було гендерного поділу - жінки і чоловіки милися разом. Свої «Сандуни» були навіть в маленьких повітових містечках.

І в своїх, і в громадських лазнях милися один раз на тиждень, по суботах або перед великими християнськими святами. Подекуди ці традиції йдуть до цього дня.

Але чому масова культура наполягає на тому, щоб ми милися два рази в день?

65% американців приймають душ 1 раз в день; 21% - через день; 10% - раз на тиждень; 4% - 2 і більше разів на день.
Дані AOL Inc.

Душ, як прокинувся, душ після роботи, душ перед сном, душ після тренування, душ перед походом в магазин.

На думку соціолога, Елізабет Ланкастер (Elizabeth Lancaster) така поведінка нав'язано суспільству.

Як ви думаєте, що буде з косметичними компаніями, що виробляють різні засоби догляду - мила, шампуні, кондиціонери, лосьйони?

Не варто забувати також, що душ дає не тільки відчуття чистоти, але і легкості. Душ - прекрасний спосіб релаксації. Але з психологічної точки зору він дає щось більше. У суспільстві на людину з «жирним» волоссям гидливо поглядають. Чим частіше миєшся, тим впевненіше себе почуваєш.

Митися або не митися - ось в чому питання?

На думку доктора Санджайя Джейн (Sanjay Jain), автора книги про оптимальне, духовно і фізично збалансоване життя, немає правил, коли і скільки людині слід митися.

Все залежить від навколишнього середовища, способу життя і анатомічних особливостей людини. Якщо ви живете в місцевості з вологим кліматом, до вашого тіла «липне» більше бруду, і душ слід приймати частіше. Аналогічно: більше фізичної активності - більше потовиділення, а значить, потрібно помитися.

При цьому, на думку вчених-гігієністів, зовсім необов'язково користуватися милом. З потом і запахом прекрасно впорається і проста вода. Адже історично, що в римських термах, що в лазнях, милися тільки водою, і були чистими.

Вода - наш фундамент чистоти.
Санджай Джейн

Теплий нетривалий душ один раз в день або два, без використання гелів і шампунів цілком впорається з підтриманням гігієни тіла. Адже більша його частина прихована одягом, і, отже, захищена від впливу бактерій навколишнього середовища. Єдина частина тіла, яку рекомендується мити з милом, і як можна частіше, - це руки.

А як часто приймаєте душ ви?

© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: