Борщ офіційно став українською стравою: The Times назвали це «борщовою битвою з Росією»

Борщ офіційно став українською стравою: The Times назвали це «борщовою битвою з Росією»

6 жовтня 2020 року борщ офіційно зареєстрували як українську національну страву і офіційно внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Ініціатором цього процесу став Євген Клопотенко. На своїй сторінці в Facebook він розповів, що ще півтора року тому створив громадську організацію, яка займалася збором документів і підготовкою цього процесу.

6 жовтня Експертна рада офіційно визнала борщ культурною спадщиною і національною стравою України.

«Я дізнався, що за 1500 років борщ ні разу не вважався українським офіційно. Тобто перші згадки про борщ походять з України, його готує і їсть кожен українець, але на законодавчому рівні борщ не був українським», - розповів Клопотенко.

Хто сумнівається, що борщ український?

За минулий місяць про борщ написали в багатьох світових виданнях: The Times, The Washington Post, The New York Times та інші.

Виявляється, борщ вважають «своїм» ще й в РФ.

«Хто не знав, в Росії вірять, що борщ - це їх національний суп. Сусідам після всіх новин трохи стало погано, і мені написали з російського телебачення», - розповів Клопотенко.

Він не збирається зупинятися на досягнутому. За словами Євгена, про борщ він ще поговорить - на більш високому рівні. Наступним кроком має стати визнання борщу частиною культурної спадщини України Агентством культури ООН.

© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: