Відповідь на вікове питання "коли"?

Відповідь на вікове питання "коли"?

Наразі, за повідомленнями ЗМІ, розпочато процес постачання контрбатарейних радарів, РЭБ та ППО, а наступного року заплановано модернізацію авіації. І це добре. Тому що нарешті останні частинки пазлу складаються разом.

Коли я писав статтю про Switchblade 300, там був один коментар, який вбив цвях в голову. Один з коментаторів написав, що "Switchblade - це не про ТТХ, це про взаємодію в системі. " І це найкращий коментар усіх часів. Тому що індивідуальний ТТХ гаджету не вирішує на полі бою. Навіть деякі дуже видатні. Вирішує кожну взаємодію в системі.

Російська зброя показала набагато нижчу ефективність, ніж від неї очікували. Але вона зав'язана до системи, яку налаштували та запустили.

Сам Орлан-10 на мою думку – застаріла какаха. Зображення голів, які вони так і не навчилися по-людськи стабілізувати - каламутне і нечітке. Коли поставиш голову від Орлана в нерухоме положення - воно звичайно бачить добре, але з самого Орлана, який працює двигуном і вібраціями на корпусі передає їх на гімбу, зображення в загальному то - лайно. Тепловізори непогані, це так. При цьому Орлан дуже галасливий, його чути з кількох кілометрів, сама конструкція його не передбачає будь-якої прозорості корпусу, а посадка на єдиному парашуті такого великого і важкого крила передбачає постійне гупання черевом об землю, причому частенько на хвіст, крила, двигун, загалом як вітер подує - так і падає. Сучасні аналоги крил надувають під черевом повітряну подушку, щоб прибрати частину удару при падінні, найсучасніші мають систему вертикального зльоту і посадки, причому збираються з більш прозорих і легких матеріалів ніж епоксидка і алюмінієві планки.

Але Орлан – це не про сучасність. Це і величезна катапульта, що передбачає наявність вантажівки для виїзду безпілотної групи (дуже зручно, ага), це і архаїчні органи управління, і по суті єдине що захищає Орлани від РЕБа, їх відома "Комета" (яка після того, як по РФ влупили санкціями по електроніці - раптом зникла з Орланів, що говорить про те, що напевно це не російська все ж таки розробка).

Західні аналоги сильно, сильно кращі за Орланів.

Західні аналоги набагато, набагато кращі за орланів. Але проблема в тому, що навіть ці застарілі крила, Росія прив'язала до системи. І система працює, і це успішно. Орланом розвідка чи корегування відбувається? Так.

Як це робиться? Згідно з прописаною методикою.

Ким це робиться? Кадрові підрозділи з чітко прописаними обов'язками.

Що робить повітряна розвідка РФ, коли збивають його Орлан? Просто йде і отримує новий Орлан, летить і робить свою роботу. І вартість цієї задачі набагато більша, ніж один Орлан. Тому що ви можете дозволити собі обміняти свій дрон на чітке мистецтво броньованої техніки та позиції, якщо у вас побудована система

І як бачимо, їх система працює. Їх повітря постійно зайняте, над позиціями Орлан патрулює годинами вночі, щоб виявляти наші ДРГ, а якщо під час контрбатареї збити Орлан з ППО, то прилетить інший і продовжить лити на вас. І йти проти системи важко.

І тоді вже не важливо, що Орлан - застаріле крило з лайна і палок. Коли тобі на голову посипається батарея 152-мм, тобі неважливо, наскільки розфокусована на Орлані гимба.

А все тому, що Орлани вони виробляють уже 12 років. І за ці роки наклепали їхню величезну кількість. Прописали штатну структуру аеророзвідки. Доповнили її засобами РЕР/РЕБ, підв'язали їх під керовані боєприпаси, і вони мають систему, ресурс і резерв. І ніхто не скаже, що це все у них працює неефективно. Так, Орлани ми потихеньку вибиваємо, і колись виб'ємо, але нам треба будувати свою систему, і робити її ефективною. Щоб артилерійський підрозділ міг виконати будь-яке поставлене завдання і він був інтегрований у систему, коли вони завжди будуть розвіддані і коригування.

Нинішня система, що будується в Україні, набагато багатозадачніша. Нам заходить багато арти, і ось з'явилися повідомлення, що до неї заходять контрбатарейні радари. Нам анонсують сотні безпілотників – це чудово. РЕБ та ППО щоб закрити наше небо - ще один пазл у системі. ОТРК що можуть запускатися з платформи М270/М142 - добре, Кримський міст сам себе не розвалить. Пазл за пазлом ми прикриваємо ті місця, де у нас дірки. І чим високотехнологічніша зброя заходить, тим кращий результат вона показує.

Ми будуємо систему. Пазл за пазлом. Зі 155мм гаубицями та німецькими контрбатарейними радарами. З американськими БПЛА та барражуючими боєприпасами. З сучасними РЕБ та ППО. А поки все це заходить – бригади отримують танки та бронемашини для подальших штурмових дій.

І ось коли ми закриємо своє небо щоб усі ці поранені Орлани летіли в один бік тільки, коли російські ППО/РЕБи будуть виноситися "антипвоешними" ракетами і боєприпасами, що баражують просто секторам, коли на кожному напрямку у нас буде в повітрі відразу кілька крил виконують різні завдання по розвідці коригування, у тому числі одержують дані з контрбатарейних радарів зі стрільби російської артилерії, що відразу відправляються в сектор звідки радар засік стрілянину, щоб показати нашим артилеристам хто цей там так офігів, що дозволяє собі стріляти по нам і не чекати на відповідь - ось тоді ця система і зламає хребет російської військової машини. А поки що з нею боротися не маючи цих закритих дірок у озброєнні - це втрачати людей, тих людей, якими ти міг би зробити набагато більше, але пізніше. Час зараз працює на нас, тому Росія розуміючи це намагається не допустити заходу військової допомоги, тому що розуміє, що як тільки все зайде та організується – вони стануть хлопчиками для биття. Тому що кожен окремо взятий компонент їхнього озброєння сильно програє західним зразкам. А значить коли західна зброя вся нарешті стане в систему - то хто кого буде товкти на полі бою, і так зрозуміло.

Ну, а коли це все зайде й устаканиться у військах? Ну, думаю що після цієї зими ми гнатимемо їх з ряду територій сцяними ганчірками, зарубаючись на якихось ключових місцях, з прогнозованим результатом.

А поки що, давайте стримаємо оптимізм. Ми будуємо систему, ми будуємо армію нового зразка, ми формуємо досвід війни 21 століття, якої ще не було.

Але колись ми пройдемо цей шлях. І саме заради цього моменту ми зараз і стоїмо людською стіною, що приймає кулі і снаряди щоб виграти час для побудови системи. І з кожним днем ​​ми все ближчі.

Дай мені хвилину - я хороший, дай мені годину - я великий, ти дав мені півроку - і я непереможний! (с)

Serg Marco

© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: