Український Mars Hopper став переможцем всесвітнього Хакатону NASA Space Apps Challenge

Український Mars Hopper став переможцем всесвітнього Хакатону NASA Space Apps Challenge

Українська команда, яка створила проект Mars Hopper, стала переможцем Space Apps Challenge в номінації «глядацькі симпатії», повідомляє офіційний сайт конкурсу.

Команда дізналася про свою перемогу 23 травня - за три дні до офіційного оголошення результатів, але в офіційному листі представники NASA попросили тримати все в секреті.

«Я сподіваюся, ми зацікавили NASA своїм проектом. Якщо це так, то хотілося б, щоб Україна до нього долучилася. Коли ми розробляли проект, то розраховували на це: майже всі технології для його реалізації є в Україні. Було б чудово, якби наша країна зайняла гідне місце серед "космічних" країн», - поділився інженер проекту Олександр Буткалюк.

Зараз команда планує зробити два прототипи свого винаходу - для наземних і стратосферних випробувань. Розробники озвучили наміри агентству і чекають реакції.

Крім того, вони готуються до поїздки на мис Канаверал на запуск ракети, який відбудеться 8 вересня. Правда, команда поки не знає, чи зможе поїхати туди всім складом: всю поїздку вони повинні фінансувати за свій рахунок, NASA організовує лише автобус до центру управління.

Про перемогу української команди складно було судити: до останнього на сайті конкурсу вони займали лише третє місце і з великим відривом. Однак NASA перевіряло своїми методами аналіз голосів на чистоту, і в української команди виявилися найвищі показники.

«Якщо ви зайдете на сайт проекту і перейдете за посиланням на нашу презентацію на YouTube, ви побачите, що кількість переглядів - більше 44 000. Вона була найбільшою серед всіх проектів з самого початку. У наших конкурентів кількість переглядів була 5000 - 6000 і буквально в останній день зросла до 15 000. А ще NASA в листі написало, що вони аналізували трафік по Facebook - і він у нас був найвищим», - розповів Олександр Буткалюк.

Перш ніж перемогти у всесвітньому конкурсі, проект пройшов відбір в локальному українському Хакатоні, перемігши відразу в двох номінаціях. Потім був відібраний серед 128 команд з різних країн і вийшов до п'ятірки фіналістів, де за нього вже голосували користувачі з усього світу.


© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: