Перший канал вирізав згадки про Росію і Путіна в перекладі третього сезону «Фарго»

Перший канал вирізав згадки про Росію і Путіна в перекладі третього сезону «Фарго»

Перший канал вирізав критику Росії і Путіна в перекладі третього сезону серіалу «Фарго». Це помітив читач «Медузи».


У другій серії (мітка 45:45) перекладачі російського каналу вирізали репліку про переваги авторитарного методу управління державою.

В оригіналі фраза виглядає так: «Так, у жорстоких режимах ще можна знайти відносну стабільність: в Північній Кореї, Росії Путін теж добре постарався. Треба тільки знати, кому дати на лапу».

В дубляжі Першого вже так: «Відносна стабільність існує тільки в тоталітарних державах. У Північній Кореї, наприклад, де треба лише точно знати, кого підмазати».

З четвертого епізоду перекладачі вирізали репліку українця Юрія Гурки (мітка 12:45), який розповідає про дитинство президента Росії. Якщо в оригіналі мова йде про використання Путіним неправди як зброї, то в дубляжі Першого мова йде про абстрактного хлопчика: фраза була повністю переписана.

Оригінал: Путін з дитинства мріяв працювати у ФСБ. Він жив бідно, біля ліжка тримав портрет Берзіна. Берзін пройшов через 20-ті роки, створив ГРУ, а потім КДБ. Для нього він хрещений батько. Ще хлопчиськом Путін пішов на самбо, став господарем шкільного двору. Розумієш, у Росії є два різних поняття правди. Правда — це для людей, істину визначає бог. Але є ще nepravda, тобто брехня. Саме її лідер використовує як зброю. Адже він знає те, чого не знають інші. Правдою стає те, що говорить він.

Дубляж Першого каналу: «Хлопчик з дитинства мріяв стати розвідником. Він жив у комуналці, тримав на тумбочці портрет Берзіна. Берзін — який у 1923-му створив ГРУ, а згодом КДБ — хрещений батько. Цей хлопчисько незабаром пішов на самбо і став грозою шкільного двору. Бачиш, в кожній мові два слова «правда». Правда — це правда людей, а істина божа правда. Але є ще неправда — брехня. І це зброя, тому що хтось знає, а ти — ні. Правда — лише те, що існує в дійсності».

Серіал «Фарго» заснований на однойменній чорній комедії Джоела та Ітана Коенів 1996 року. У першому сезоні головні ролі виконали Мартін Фріман і Біллі Боб Торнтон, у другому — Кірстен Данст і Патрік Вілсон, а в третьому — Юен МакГрегор (він зіграв відразу двох персонажів: успішного бізнесмена і сім'янина Емміта та його молодшого брата, колишнього офіцера Рея).

Третій сезон шоу стартував 19 квітня на телеканалі FX. 21 квітня перша серія нового сезону вийшла в ефір Першого каналу. На даний момент вийшло чотири епізоди з десяти. Озвучкою «Фарго» для російського телеканалу займається московська студія «Ей Бі Відео».

© знайдено в мережі    

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: