У Відні встановили пам'ятник українським козакам-визволителям

У Відні встановили пам'ятник українським козакам-визволителям

У столиці Австрії відкрили пам'ятник українським козакам. Вони 1683 року звільняли Відень від військ Османської імперії. Нагадати про цю сторінку спільної історії вирішили в рамках днів Києва у Відні. Рівно 20 років тому ці міста стали побратимами. І з того часу їх об'єднує не лише спільне минуле, але й спільне майбутнє.

Ірина Романова:

Околиця Відня. Міський ліс. Улюблене місце для прогулянок мешканців австрійської столиці. Зараз тут спокійно і тихо. Але так було не завжди. 330 років тому тут відбулася вирішальна битва, яка зупинила експансію турецьких військ углиб Європи. І вирішальну роль у ній зіграли полки українських козаків, покликаних австрійцями на допомогу. Нещодавно місцева діаспора вирішила увічнити їхню пам'ять".

Олександр Попов, голова КМДА:

- Поставити пам’ятник у Відні дуже складно. Росіяни поставили пам’ятник Пушкіну далеко не в центральній частині міста. А ця земля є історично-заповідною і має обмеження до будь-якого будівництва, в тому числі і пам'ятників.

Але мерія Відня пішла назустріч. І київський скульптор Володимир Чепелик узявся за роботу.

Володимир Чепелик, автор пам'ятника українським козакам у Відні:

- Вирішили робити не дошку, а пам'ятний знак - три козаки стоять зі свічками. А свічка - це і тепло, і душа, і добро.

Два роки роботи і мрія української діаспори в Австрії здійснилась.

Міхаель Хойпль, мер Відня:

- Ми пам'ятаємо свою історію і ніколи не забудемо ту допомогу, яку надали нам під час облоги Відня українські козаки. Саме в цьому місці вони перейшли гору і застали турецьку армію зненацька.

Данину козакам прийшли віддати і звичайні австрійці. Вони навіть притягли з собою гармату й одягли військову уніформу.

Пітер Пітц, мешканець Відня:

- Ця уніформа - 1910 року. Але про події 1683 ми також пам'ятаємо і знаємо, хто такі козаки. Вони були відважними і швидкими.

Про відважних українців згадали не лише мешканці Відня, а й турки. За іронією долі, саме вони зводили фундамент для цього пам'ятника.

Ірина Романова, Євген Камінський, Новини, Телеканал "Інтер" з Відня

© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: