Мешканку Єкатеринбурга засудили до знищення ноутбука та миші за пости в соцмережах

Мешканку Єкатеринбурга засудили до знищення ноутбука та миші за пости в соцмережах

Залізничний районний суд Єкатеринбурга засудив матір-одиначку Катерину Вологженінову, звинувачену в порушенні ненависті за пости в соцмережах, до 320 годин обов'язкових робіт. Крім того, суд вирішив, що ноутбук і комп'ютерна миша Вологженінової підлягають знищенню.

В ході суду слідство заявило, що в своєму акаунті в соцмережі «ВКонтакте» підсудна зробила в цілому 127 записів, у неї було всього чотири передплатника і 20 підписок. Однак доступ до сторінки не був обмежений, що і стало одним з ключових аргументів для слідства.

Звинувачення, за даними «ОВС-Інфо», просило засудити підсудну до року виправних робіт з утриманням 10 відсотків зарплати. Вологженінова своєї провини не визнала.

320 годин обов'язкових робіт є більш жорсткою мірою покарання, ніж рік виправних робіт, яку просило держзвинувачення, пояснив адвокат Вологженінової Роман Качанов, додавши, що його підзахисна має намір оскаржити вирок.

Вологженінова визнана винною по ч.1 ст. 282 КК РФ (збудження ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності).
→ Інтерфакс

  • Кримінальну справу стосовно Вологженінової, яка виховує самотужки дитину, було заведено за ініціативою ФСБ в зв'язку з двома картинками, розміщеними жінкою в соціальній мережі «ВКонтакте» у 2014 році.
  • На одній з них був карикатурно зображений президент РФ Володимир Путін, який схилився з ножем над картою, на іншому була зображена жінка з автоматом, що закликає до смерті «московських окупантів». Ще один запис містив заборону «добровольцям» приїжджати в Україну в зв'язку з «переповненістю українських моргів».
  • У матеріалах слідства також фігурували розміщений обвинуваченою вірш Анатолія Марушкевича «Кацапи», а також стаття журналіста Володимира Шрейдлера про Україну.
  • Карикатура на президента РФ, зазначає «ОВС-Інфо», з доказів в ході судового процесу була виключена.

© знайдено в мережі    

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: