SpaceX відправить двох туристів до Місяця

SpaceX відправить двох туристів до Місяця

У 2018 році космічний апарат з людьми на борту відправиться до Місяця — вперше за 45 років.

Про підготовку експедиції повідомив засновник космічної компанії SpaceX Ілон Маск. Він також зазначив, що майбутні туристи вже частково оплатили свою участь. Назвати їх імена Маск відмовився, проте повідомив, що ці двоє знайомі один з одним і це «не хтось з Голлівуду».

Експедиція не буде включати в себе висадку на поверхню нашого супутника. Наблизившись до Місяця, апарат зробить виток навколо нього, потім трохи заглибиться в міжзоряний простір, а потім візьме курс на Землю. За розрахунками інженерів, пасажири втечуть від рідної планети приблизно на 640 000 км, а вся експедиція займе близько тижня.

Майбутні астронавти добре уявляють собі ризики, які пов'язані з такою затією. За запевненнями Ілона Маска, компанія зробить все, щоб звести небезпеку до мінімуму.

Як повідомляє Wired, політ здійснить оновлена версія пасажирського модуля Crew Dragon, яку виведе в космос ракета-носій Falcon Heavy. Техніка пройде випробування вже цього року: їй належить доставити вантаж до Міжнародної космічної станції. Одночасно з цим майбутні пасажири Crew Dragon пройдуть медичне обстеження і почнуть підготовку до польоту.

SpaceX відправить двох туристів до Місяця

Місія призначена на весну-літо 2018 року. Ракету запустять з майданчика 39A в Космічному центрі Кеннеді на мисі Канаверал — саме звідти 40 з гаком років тому стартували «Аполлони». Нагадаємо, останній пілотований політ до Місяця, «Аполлон-17» відбувся 7 грудня 1972 року.

Як випливає з коментарів Маска, вартість «місячного квитка» порівнянна з ціною екскурсії по МКС (що становить від $20 до $40 мільйонів).

SpaceX — приватна американська космічна компанія, заснована інженером-винахідником Ілоном Маском в 2002 році. Розробки компанії (зокрема, багаторазова космічна «вантажівка» Dragon) дозволили істотно скоротити вартість космічних місій.

© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: