«Парадокс дружби» - ваші друзі в соцмережах щасливіші за вас

«Парадокс дружби» - ваші друзі в соцмережах щасливіші за вас

Більшість користувачів соціальних мереж менш щасливі, ніж їхні друзі в соцмережах. До такого висновку дійшла група вчених на чолі з Йоханом Болленом з Університету штату Індіана. Зміст роботи публікує MIT Technology Review.

Дослідники взяли за основу так званий «парадокс дружби», який полягає в тому, що у кожної людини менше друзів, ніж у його середньостатистичного друга. Уявіть собі, що у вас є десять друзів, у дев'яти з яких теж по десять друзів, а у десятого - мільйон. Тоді у всіх в середньому буде більше 100 000 друзів, і «парадокс дружби» буде вірним для всіх, крім вашого суперпопулярного друга.

Боллен з колегами припустили, що популярність (число друзів) корелює зі щастям, а, значить, буде вірним і «парадокс щастя»: ви відчуваєте себе менш щасливими, ніж ваш середньостатистичний друг.

Вчені проаналізували останні 3000 твітів 40 000 користувачів Twitter. За допомогою спеціального алгоритму вони визначили емоційне забарвлення твітів (позитивну або негативну), після чого оцінили ступінь «щасливості» користувачів, виходячи з припущення, що менш щасливі люди публікують більше негативних твітів. В аналіз також включили кількість підписок і передплатників кожного користувача.

«Парадокс дружби» повністю підтвердився для обраної групи користувачів, як і «парадокс щастя». При цьому виявилося, що більш нещасні користувачі схильні до «парадоксу щастя» набагато більше, ніж щасливі.

«Парадокс дружби» - ваші друзі в соцмережах щасливіші за вас
Розподіл досліджуваних даних. Точки вище червоних ліній позначають користувачів, для яких парадокси щастя (графік зліва) і дружби (графік праворуч) виявилися вірними

Це виявилося сюрпризом і для дослідників. Нещасні користувачі в меншій мірі схильні до «парадоксу дружби», тому вчені очікували від них і меншого прояву «парадоксу щастя». Але зв'язок між щастям індивіда та його друзів виявився в цій групі набагато сильнішим, ніж припускали вчені. Тобто парадокс виявився вірним не через передбачуваний великий вплив щасливих і популярних індивідів, а через соціальні взаємодії між людьми. Іншими словами, нещастя більш заразливе, ніж щастя.

Вчені попереджають: нещасність може бути прямим результатом спостереження за більш щасливими друзями в соціальних мережах. З урахуванням того, яку важливу роль в житті сучасної людини відіграють Facebook, Twitter та інші соціальні медіа, Боллен і колеги припускають, що ці платформи можуть привести до довгострокових змін в поведінці суспільства в цілому, а з часом, можливо, і змінити саму природу соціальних відносин між людьми.

© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook:

Коментарі: 0

Додати коментар:

Ваше Ім'я:*
Ваш E-Mail:
Ваше повідомлення:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка лінкуВставка захищеного лінку Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Код перевірки: