23 ознаки того, що ви перегоріли на роботі

23 ознаки того, що ви перегоріли на роботі


Перегорання - не вигадка, а справжній психологічний термін, який говорить про те, що ресурси співробітника в даних робочих умовах виснажені. Очевидно, що ні до чого хорошого перегорання не приводить. Однак його можна попередити, вчасно помітити і щось змінити в своєму житті, перш ніж вас накриє депресія. Дізнайтеся 23 явних ознаки того, що вас спіткало перегорання.

Робота може напружувати кого завгодно, і ми можемо періодично відчувати сильну втому після важкого робочого дня.

Але якщо ви перебуваєте в постійному стані стресу і виснаження через роботу, то ви, швидше за все, відчуваєте перегорання.

Іноді досить важко визначити, що фізичне, емоційне і моральне виснаження від роботи досягло свого максимуму, але за допомогою фахівця-психолога Бена Фаннінга ми змогли виділити ряд тривожних ознак.

Фаннінг стверджує, що якщо вчасно звернути увагу на ці ознаки, можна побороти перегорання або ж зрозуміти, що пора шукати нові шляхи професійного розвитку.

1. Ви відчуваєте спустошення після роботи
Якщо після роботи вам не вистачає енергії на побутові речі, на кшталт готування, походу в спортзал або проведення часу з сім'єю, то це явно поганий знак.

2. Ви ігноруєте те, як ставитеся до колег та клієнтів
Якщо ви плануєте звільнятися або втомилися від щоденної роботи з одними й тими ж людьми, то ви, швидше за все, перестанете помічати і зміни в своєму спілкуванні з колегами і клієнтами.

3. Вас постійно запитують про ваше самопочуття
Ваші колеги часто цікавляться і переживають про ваше здоров'я або моральний стан? Це сигнал, що інші помічають ваші проблеми.

4. Ви відчуваєте полегшення по п'ятницях
Те, що ви відчуваєте почуття полегшення після робочого тижня, - явна ознака постійного стресу.

5. На питання про роботу ви завжди відповідаєте «все нормально»
Однією з очевидних ознак перегорання є те, коли на всі питання від друзів і близьких про вашу роботу, нова вона чи ні, ви відповідаєте в дусі «все нормально».

6. Ви відчуваєте збої в режимі сну
Люди, які відчувають зайвий стрес, часто втрачають сон в залежності від подій, що сталися на роботі, стверджує Фаннінг.

7. Ви ставите будильник на більш ранній час, щоб його відкладати
Перша ж дія на початку дня може служити сигналом про перегорання. Наприклад, ви можете відчувати таку втому, що постійно натискаєте «відкласти», коли дзвонить будильник. Як наслідок - жахливе самопочуття від того, то ви проспали.

8. Втрата надії на зміни
«Якщо ви перегоріли, то легко забути про те, що організації і робоче середовище мають властивість постійно змінюватися, - каже Фаннінг. - Якщо ви відчуваєте фрустрацію через компанію або начальство, іноді варто просто це перечекати».

9. Ви заходите в офіс, щільно стиснувши зуби
Сам факт приходу на роботу не повинен викликати таку реакцію. Це говорить про те, що ви відчуваєте стрес і тривогу.

10. Ви відчуваєте, що не можете розслабитися
Фаннінг стверджує, що якщо ви відчуваєте неможливість розслабитися і відпочити, особливо якщо ви робите щось, що цьому сприяє (наприклад, масаж), - то це явний знак перегорання.

11. Ви відчуваєте, що колеги нервують при спілкуванні з вами
Якщо ви помітили, що колеги бояться вам сказати щось зайве, оскільки ваша реакція може виявитися непередбачуваною, - це явна ознака, що вам доводиться несолодко.

12. Ви боїтеся опинитися в пошуку роботи
Навіть якщо ви хочете змінити місце роботи, зайвий стрес збільшує шанс того, що ви навіть не зможете знайти час на пошук інших кар'єрних можливостей.

13. Ви багато скаржитеся друзям
Безумовно, можливість виговоритися часто допомагає. Однак, якщо проблеми на роботі стають основною темою більшості ваших бесід з друзями, значить, все не дуже добре.

14. Ви стали занадто цинічними
Як тільки ви втрачаєте інтерес до компанії і перестаєте думати про те, як їй допомогти, рівень вашої відповідальності істотно падає.

15. Ви дуже рідко відчуваєте, що прогресуєте
Якщо вам здається, що ви застрягли і зовсім нічого не добиваєтесь - це явний знак, що пора шукати нову роботу. Або хоча б взяти відпустку.

16. Ви постійно відчуваєте перевантаженість
Стрес на роботі неминучий, але не можна відчувати стрес через кожен робочий момент. Є методи, які допоможуть це побороти.

17. Ви не пам'ятаєте, яким було ваше останнє досягнення на роботі
Явна ознака перегорання - ви не пам'ятаєте, коли в останнє відчували задоволення від будь-якого досягнення на роботі.

18 Ви не хочете пояснювати суть вашої роботи іншим людям
«Чим ти заробляєш на життя?» - Це звичайний питання в ході вечірок, але воно може дратувати тих, хто дуже втомився від своєї роботи.

19. Ви часто втрачаєте самовладання
Стрес може призводити до істерик, коли ви починаєте зривати зло на будь-якій людині, що попала під руку.

20. Ви фантазуєте про звільнення
Одна справа - переходити на іншу роботу заради більшої зарплати або професійного розвитку, але якщо ви просто фантазуєте про відхід з нинішнього робочого місце куди-небудь - це поганий знак.

21. Ви боїтеся понеділків
Так само, як і очікування п'ятниць, боязнь понеділків - явний знак перегорання.

22. Ви живете, як вампір
Ви виходите з дому перед світанком і повертаєтеся пізно вночі - це вже привносить стрес у ваше життя. Якщо ж ви змушені так працювати постійно, ситуація буде тільки погіршуватися.

23. Ви більше не проводите час з колегами
Перегорілі співробітники намагаються уникати будь-яких корпоративних заходів і будь-який інший можливості спілкування з колегами, оскільки їм більше не цікаво заводити нові знайомства в рамках цієї компанії, говорить Фаннінг.

© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: