6 грандіозних ілюзій, які тримають нас в рабстві Матриці

6 грандіозних ілюзій, які тримають нас в рабстві Матриці

Якщо фокусник або "маг" хоче обдурити вас, то для початку він створює ілюзію, щоб відвернути вашу увагу від реальності. Поки аудиторія із захопленням стежить за трюками, які нічого не значать, фокусник отримує можливість надурити її.

Нельсон Мандела: "Ілюзія навіть перебування у в'язниці може зробити комфортним".

Зигмунд Фрейд, філософ і психіатр, розмірковує про стан людства і про те, як нам усім вибратися з Матриці. Ми живемо в світі ілюзій. Багато з проблем, які займають ваш мозок і календар, існують тільки тому, що вам їх хтось нав'язав. Чорт його знає, сталося це випадково чи ні, але всі ми (або майже всі) стали жертвами авторитарно-корпоративної споживчої культури, яка зараз і домінує.


Психопати позбавили нас почуття реальності. А соціальні мережі дозволили їм доносити свої ідеї до широкого загалу населення без посередників в особі ЗМІ. І головна їхня шкода - в тому, що вони завдали абсолютний, нищівний удар по нашій впевненості в собі і завтрашньому дні.

Революційний вуличний художник Бенксі одного разу зауважив: "Люди п'ють інтелектуальну сечу кожен день. Вона перетворює їх життя в недопалок. Вона змушує вас повірити в те, що ви недостатньо сексуальні. Або в те, що все найвеселіше відбувається в іншому місці. Телебачення вже зробило вашу подругу неадекватною. Вони мають доступ до найсучасніших технологій і вони залякують вас. Вони - рекламодавці, і вони сміються над вами".

Але реклама - тільки верхівка айсберга. Якщо ви заглянете далі, то побачите, що вся організація нашого життя побудована навколо погоні за ілюзіями і ідеї масової слухняності іншим людям, ідей і інститутів.

Ось шість найбільших ілюзій, з якими потрібно розпрощатися, якщо ви хочете стати вільним - не тільки зовні, але і внутрішньо.

1. Ілюзія права, порядку і влади

Для багатьох з нас дотримання букви закону - моральне зобов'язання. Але корупція і політичні скандали доводять, що закон - досить гнучка штука. Особливо для тих, у кого є м'язи, щоб зігнути його.

Жорстокість поліції і злочини, які вона робить, - реальність не тільки для України або Росії, але навіть для США і багатьох країн Європи. Суди завжди ставали на бік багатих. А зараз ми навіть не можемо захиститися від вторгнення державного ока в наше особисте життя.

6 грандіозних ілюзій, які тримають нас в рабстві Матриці

І вся ця аморальність урядів різних країн так чи інакше призводить до вбивств і знищення цілих народів і культур. Соціальний порядок - це ілюзія. І існує вона тільки тому, що ви, законослухняні громадяни, слухняні і з усім погоджуєтеся.

Що таке держава? Це група осіб, які змушують інших підкорятися їм під страхом насильства. Держава - це банда, яка отримала монопольне право на насильство. Історія вчить нас знову і знову: державні інститути потрібні тільки для того, щоб пригнічувати, контролювати і грабувати інших людей. Будь-яка так звана влада обов'язково виявляється брехливою, лицемірною і несправедливою.

Немає ніякого права, ніякого порядку і ніякого правосуддя. Все це тільки пишні атрибути влади, які потрібні для приховування правди. Правди про те, що світовий порядок тримається на контролі над іншими людьми і боротьбі з незгодними.


2. Ілюзія благополуччя і щастя

Кожен з нас зараз користується такою кількістю дорогих прикрас і дрібничок, що цьому позаздрив би будь-який монарх XIX століття. Підтримка ілюзії процвітання має вирішальне значення для стійкості всієї світової фінансової системи.

6 грандіозних ілюзій, які тримають нас в рабстві Матриці

Але ви даремно забуваєте про те, що в основі споживання завжди лежать шахрайство, кредити і борги. Банківська система спочатку була придумана для того, щоб багаті ставали ще багатшими за рахунок бідних, переконаних у тому, ніби у них є якісь цінності.

Але справжнє процвітання і щастя вам можуть дати лише природа, здоров'я, любов та стосунки з близькими. Не ідентифікуйте себе з тими матеріальними благами, якими ви володієте. Так ви тільки віддаляється від щастя, а не наближаєтеся до нього!


3. Ілюзія свободи вибору

Нам здається, що у всіх нас є вибір, як жити. Але на ділі нам пропонують тільки обмежений набір варіантів, і всі вони - погані. Яке б рішення щодо свого життя ви не вибрали, ви завжди будете перебувати в полоні правової та податкової систем своєї держави. І охороняти ці системи воно буде продовжувати за допомогою монопольного права на насильство.

6 грандіозних ілюзій, які тримають нас в рабстві Матриці

Подивіться на фальшивий інститут сучасної демократії. І ви зрозумієте, що результат на виборах залежить тільки від того, яка політична сила вдаліше запудрить вам мізки. Ілюзія свободи вибору - потужний гнобитель, оскільки дурні - це раби, які думають, ніби вони вільні. Не живіть ілюзіями: вас все одно тримають на повідку.


4. Ілюзія правди

Правда - делікатна тема в нашій культурі. Ми ніби запрограмовані на те, щоб постійно шукати істину. Одна частина будь-якого суспільства в державі бездумно довіряє всьому, що повідомляє їй телевізор, інша - не вірить взагалі нічому з того, що говорять журналісти. Обидві крайності - несусвітня дурість.

6 грандіозних ілюзій, які тримають нас в рабстві Матриці

Якщо ви хочете підтримувати мир і свободу в своїй душі, вчіться мислити самостійно. І пам'ятайте, що у будь-якої правди завжди є дві сторони. Навіть якщо їх хтось приховує.


5. Ілюзія часу

Вони кажуть, що час - гроші, але це брехня. Час - це і є ваше життя. Перестаньте думати виключно в категоріях п'яти почуттів і відповідно до графіка з календарем.

6 грандіозних ілюзій, які тримають нас в рабстві Матриці

Ми виходимо з того, що дух - вічний, і кожна людська душа є частиною цієї вічності. І головний обман: вони всіляко переконують нас в тому, що зараз не має ніякого значення. Ніби ми зобов'язані завжди аналізувати своє минуле і розраховувати на краще майбутнє. Замість цього ми, вільні люди, пропонуємо вам зосередитися на тому, що відбувається прямо тут і зараз.

Якщо ви зосереджені не на тому, що відбувається зараз, а на тому, що може статися (або не статися) в майбутньому, то ви - легка здобич рекламодавців, влади та інших сутенерів, які затуманюють вашу свідомість всілякими страхами.

Ми щасливі, коли життя не б'є нас по голові, коли спонтанність і випадок для нас цікавіші за грандіозні плани, і коли ваше зараз важливіше вашого завтра.

Якщо час - це гроші, то життя можна було б виміряти в доларах. Якщо долари вартують для вас менше життя, значить, вони повинні коштувати для вас менше, ніж час, з якого це життя і складається.


6. Ілюзія розділеності

В області стратегії управління масами немає нічого більш ефективного тактики "Розділяй і володарюй". Цей принцип завжди застосовується для встановлення авторитарної влади або для того, щоб обґрунтувати військове вторгнення в іншу країну. І ця ілюзія розділеності дійсно працює.

Ми запрограмовані вірити в те, що ми як окрема особистість постійно перебуваємо в стані конкуренції з тими, хто проти нас. Ми не довіряємо навіть своїм сусідам і родичам! Але всі люди на Землі - це не конкуренти один одному, а партнери. І від того, наскільки ефективним буде це партнерство, залежить те, в якому світі ми будемо жити, якими газами будемо дихати і чи чисту воду питимемо.

6 грандіозних ілюзій, які тримають нас в рабстві Матриці

Ми - глобальне співтовариство, а державні кордони - це тільки ілюзія, що існує до тих пір, поки ми в неї віримо.

Деякі вважають, що ілюзія розділеності (ідея національностей, наприклад) втішає наше его і дає нам можливості для самоідентифікації. Але вона ж робить все, щоб поневолити і ізолювати вас.

Ми хочемо, щоб ви перестали сліпо довіряти махінаціям Матриці. Невпинно боріться за розширення своїх прав і можливостей. Якщо вони вимагають від вас покірності і слухняності, пам'ятайте: вам всього лише вигідно "продали" ідею законності і "розумності". Вони не можуть продати нам те, що нам не потрібно.

Ілюстрації Джона Холкрофта

© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook:

Коментарі: 0

Додати коментар:

Ваше Ім'я:*
Ваш E-Mail:
Ваше повідомлення:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка лінкуВставка захищеного лінку Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Код перевірки: