Розмовляти українською - конституційний обов'язок кожного громадянина України

Розмовляти українською - конституційний обов'язок кожного громадянина України

Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.


Отже, народ (всі ми з вами) це і влада, це і є держава. Відповідно, на нас з вами як на державі (громадянами якої ми є), лежить солідарна відповідальність за виконання Конституції України та її законів.

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про засади державної мовної політики


Стаття 6. Державна мова України
1. Державною мовою України є українська мова.
2. Українська мова як державна мова обов'язково застосовується на всій території України при здійсненні повноважень органами законодавчої, виконавчої та судової влади, у міжнародних договорах, у навчальному процесі в навчальних закладах в межах і порядку, що визначаються цим Законом. Держава сприяє використанню державної мови в засобах масової інформації, науці, культурі, інших сферах суспільного життя.

На виконання цих норм, почнемо з того, що всі ми ТОЧНО можемо зробити просто зараз і задля того не потрібно чекати якихось додаткових рішень від представників нинішньої влади (бо народ - то і є єдине джерело влади в Україні, див. початок статті):
  • Інтернет. Щоразу потрапляючи на начебто український сайт (українські сайти закінчуються на .ua), на якому нема української мови - одразу зачиняйте та шукайте нормальний. Якщо на сайті є українська мова - одразу перемкніть цей сайт на режим Ua (Укр). Шукайте в інтернеті все виключно українською мовою!
  • Соціальні мережі. Намагайтеся обходити стороною групи, які створені не для українців. Приєднуйтесь лише до україномовних груп. Ігноруйте повідомлення, написані не українською мовою, намагайтеся не поширювати їх.
  • Телебачення. Кожного разу коли ви бачите український канал, на якому нема державної мови - негайно перемикайте такий канал! Дивіться виключно україномовні передачі, вони є і кількість їх лише зростатиме а процес цей в чималій мірі залежатиме від вас.
  • Радіо. Щоразу як лунає пісня мовою ворожої держави, якою б класною вона не здавалася - негайно перемикайте!
  • Театри. Поцікавтеся якою мовою буде йти вистава. Якщо недержавною - не йдіть туди, ігноруйте!
  • Газети, журнали, книжки. Все зрозуміло? Купуйте виключно україномовну продукцію!


Все перелічене - це зовсім нескладно.
Очікуваний результат у випадку МАСОВОГО дотримання громадянами цих правил: впродовж всього одного-двох місяців інтернет, соціальні мережі та групи, телебачення, радіо, театри та друкарні моментально побачать суттєве зменшення своєї неукраїномовної аудиторії. Почнуть розбиратись що трапилось - дійдуть висновку що проблема саме у відсутності української мови. Зроблять висновки, почнуть українізуватися!

Майте на увазі та запам'ятайте назавжди: підтримка неукраїнських засобів масової інформації - це те ж саме що фінансування агресора через покупку його товарів. Бо теле- аудіо- та інші види інформації - це і є продукція, на якій заробляють гроші. Якщо воно неукраїнське - то й гроші заробляють ті, чиєю мовою йде трансляція...

Ну і вже традиційні поради у вигляді світлини. Додавати щось тут сенсу немає, все максимально доступно:
Розмовляти українською - конституційний обов'язок кожного громадянина України

© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: