Всіх офіціантів, барменів та продавців Києва зобов'яжуть говорити українською мовою

Всіх офіціантів, барменів та продавців Києва зобов'яжуть говорити українською мовою

Київська міська рада в першому читанні підтримала проект рішення «Про подолання наслідків радянської окупації в мовній сфері». Як повідомляє прес-служба Київради, за це рішення проголосував 91 депутат.

Відповідним документом пропонується встановити, що в Києві мовою роботи, діловодства і документації органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій комунальної форми власності є державна мова - українська.

Також прописано, що всі рекламні оголошення, вивіски, плакати, афіші, повідомлення та інші форми аудіо - і візуальної рекламної продукції повинні бути написані українською або іншою мовою з обов'язковим зазначенням їх перекладу або транслітерації.

«Відповідний проект рішення покликаний чітко визначити, що всі послуги в сфері обслуговування у столиці - спілкування з клієнтами, меню у закладах громадського харчування і т. д., в першу чергу має здійснюватися українською мовою. Переходити на іноземну мову варто тільки тоді, коли клієнт сам про це попросить. Це рішення буде носити рекомендаційний характер, і покликане відновити історичну справедливість щодо нашої мови, яка століттями придушувалася», - зазначив депутат Київради Юрій Сиротюк, який є суб'єктом подання відповідного рішення.

За словами секретаря Київради Володимира Прокопіва, депутатам належить прописати конкретні механізми реалізації цього рішення.

"Я вважаю, що це абсолютно правильна ініціатива, і як громадянин, я хочу, щоб до мене зверталися українською мовою і пропонували меню рідною мовою. Але якщо ми вже взялися за цю проблему, то треба вирішувати її системно, у відповідності з усіма юридичними нормами. Необхідно також прописати конкретні механізми його реалізації ", - зазначив він.

Проект буде розглянутий через два тижні у другому читанні. У разі, якщо його підтримає Київрада, він буде підписаний мером столиці, а потім документ опублікують в офіційній газеті міськради. Після цього рішення буде прийнято і стане обов'язковим для виконання.

© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: