Що це за молодик, якого «вбивають» при кожному теракті? France 24 знайшов «вічну жертву» катастроф

Що це за молодик, якого «вбивають» при кожному теракті? France 24 знайшов «вічну жертву» катастроф

Якщо уважно стежити за новинами після терактів і катастроф, можна помітити, що в списках загиблих, які публікують ЗМІ, часто з'являється один і той же чоловік. Фото цього чоловіка потрапило в тому числі і в ролик The New York Times, присвячений убитим в гей-клубі в Орландо. Співробітники французького телеканалу France 24 знайшли «вічну жертву» і з'ясували, чому його фотографія регулярно спливає в новинах.

Останнім часом після кожного великого теракту або авіакатастрофи в соцмережах і ЗМІ з'являється фотографія одного і того ж чоловіка, який нібито помер на місці події. З початку 2016 року він «загинув» під час теракту в аеропорту Стамбула, під час аварії літака EgyptAir і був убитий в гей-клубі в Орландо, де ісламіст застрелив 49 осіб. Крім того, коли в Мексиці 19 червня вбили кілька демонстрантів, саме його назвали представником влади, який віддав наказ відкрити вогонь.

«Бі-Бі-Сі» з'ясувала, що це фейк ще в травні 2016 року. Після того, як пасажирський літак EgyptAir впав у Середземне море, авіакомпанія написала твіт про катастрофу. У відповідь на нього хтось написав, що серед пасажирів був чоловік з фотографії. Автор повідомлення назвав його «братом Альфонсо». «Бі-Бі-Сі» засумнівалася в достовірності фотографії та провела невелике розслідування. З'ясувалося, що «брат Альфонсо» вже з'являвся раніше в інтернеті - в тому числі в зв'язку з якоюсь бійкою в мексиканському торговому центрі. Тоді журналісти «Бі-Бі-Сі» не змогли дізнатися, навіщо хтось опублікував стару фотографію.
У липні французькому телеканалу France 24 вдалося розібратися, хто зображений на фото і чому його обличчя постійно з'являється в новинах після гучних подій. Для цього журналісти звернулися до користувачів, які публікували знімок. Всі вони розповіли схожу історію: молодик з фотографії виявився боржником, який не повертає гроші. «Наша мета - зруйнувати його репутацію. Ми хочемо, щоб весь світ знав його в обличчя», - розповів один з них. Французькі журналісти знайшли і саму «жертву», але вирішили не розкривати ім'я чоловіка. Він розповів, що й справді заборгував декільком людям, і припустив, що таким чином йому мстять. За його словами, він звертався в ЗМІ з проханням видалити знімок, але не отримав відповіді.

Після публікації France 24 газеті The New York Times довелося видалити фотографію чоловіка з ролика, в якому він згадувався як жертва теракту в гей-клубі в Орландо.

У Мексиці [де, імовірно, живе людина з фотографії] за нанесення шкоди репутації можна отримати від шести місяців до двох років ув'язнення

© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: