Чому так багато знаменитостей померло в 2016 році?

Чому так багато знаменитостей померло в 2016 році?

Минуло лише чотири місяці 2016 року, але за цей час встигло померти кілька десятків відомих людей.

У 2016 році не було й тижня, щоб в новинах не оголосили про смерть чергової знаменитості. У січні помер Девід Боуї, через тиждень його приклад наслідував актор Алан Рікман, а на цьому тижні у місце спокою вирушили Прінс і популярна британська комедіантка Вікторія Вуд.

«2016, припини!» І більш нестримані фрази все частіше звучать в соціальних мережах. Чи нормально те, що селебріті почали вмирати один за іншим? Відповідь - так. Так стверджує редактор відділу некрологів ВВС Нік Серпелл - людина, яка точно повинна розбиратися в таких речах. В ефірі радіопередачі «Більш-менш» на BBC Radio 4 він розповів про те, що небувала кількість померлих в цьому році зірок - виключення з правил.

Якщо подивитися на загальну статистику, то стає очевидно, що знаменитості вмирають все частіше. Нік готує некрологи для кожного з підрозділів BBC - телебачення, радіо та сайту - після того, як стає відомо про смерть чергової поважної особи.

За кілька останніх років у нього сильно додалося роботи.

Чому так багато знаменитостей померло в 2016 році?


Наприклад, за з січня по березень 2012 року він написав всього лише п'ять заміток, а за аналогічний період 2016-го двадцять чотири - в п'ять разів більше. І це не враховуючи декількох смертей в квітні: спочатку покинув цей світ американський виконавець кантрі Мерл Хаггард, потім легендарний британський торговець гашишем і антипрогібіціоніст Говард Маркс, а днями до них приєднався Прінс.

Може, ВВС просто більше пише про небіжчиків і звертає увагу на тих, про кого б раніше писати не стала? Десять років тому, коли Нік починав, архів налічував 1500 некрологів, сьогодні він в середньому щотижня додає два. Аналогічна ситуація - в інших газетах.

На початку кожного року веб-сайт deathlist.net публікує список 50 знаменитостей, які, швидше за все помруть, протягом наступних 12 місяців. З 2005 по 2015 було шість років, коли прогноз частково збувся - вмирали по дві людини зі списку. В цьому році, якого, нагадуємо, пройшла лише чверть, не стало вже п'ятьох.

Все це викликає єдине питання: чому?

На це є кілька причин, каже Нік Серпелл.

«Люди, які здобули популярність в 60-х роках, перевалили за сьомий десяток і почали йти з життя», - каже він.

«Крім того, зараз набагато більше зірок, ніж раніше», - продовжує Серпелл. «За часів мого батька або діда знаменитими людьми були тільки кіноактори - тоді не було телебачення».

«А якщо когось не показували по ящику, то про нього ніхто і не знав».


Фактор бебі-буму

Багато з тих, хто помер в 2016 році, відносилися до так званого покоління бебі-бумерів, що з'явилися на світ між 1946 і 1964 роками, коли населення в багатьох країнах почало стрімко зростати. Наприклад, Бюро перепису населення США стверджує, що станом на 2014 рік 76 мільйонів американців належали до бебі-бумерів - а це близько 23% жителів країни.

У Великобританії люди старше 60 років складають майже 18% населення - в півтора рази більше, ніж 40 років тому. Логічно припустити, що якщо в певний момент народилося більше дітей, то й знаменитостей з них виросте більше, ніж зазвичай. А зараз ці діти, яким вже стукнуло від 52 до 70 років, почали вмирати від старості.

Наприклад, у Великій Британії люди стали частіше помирати в проміжок між 62 і 69 роками - в 2014 році з 1000 людей цього віку пішли 14,2. Для порівняння: з 1000 людей у ​​віці від 60 до 64 померло лише 9,4.

А серед тих, хто покинув нас в цьому році, багато якраз були бебі-бумерами - Девід Боуї (69), Алан Рікман (69) і Вікторія Вуд (62).

Що робить знаменитість знаменитою?

Інший фактор - це те, що на слуху виявилося набагато більше зірок, ніж раніше.

«Останні десять років велику роль в цьому відіграють соціальні мережі», - розповідає Нік Серпелл.

За кілька годин до смерті Прінса люди віддавали данину пам'яті американській рестлерші і колишній порноактрисі Чайні, яка не дожила до 46-річчя. Але новина про її смерті обговорювалася не тільки в США - близько 400 тисяч твітів, в яких згадувалося ім'я Чайна, були відправлені в четвер по всьому світу. А таких містах, як Лагос, Нігерія, або Ліма, Перу, її ім'я виявилося на першому місці в трендах.


Чи продовжиться «зорепад»?


У нас погані новини. Скоріше за все так. «Протягом наступного десятиліття багатьом зіркам стукне 80 і тенденція продовжиться», - каже Нік Серпелл.

«І це без урахування несподіваних смертей, коли за прогнозами, людина повинна були прожити ще досить довго».

На цей раз традиційний півгодинний огляд смертей, який Нік готує для підсумкового новинного випуску BBC в кінці кожного року, буде продовжено. Він вже отримав дозвіл зробити його годинним.

© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: