Хто редагує соціальні мережі?

Хто редагує соціальні мережі?

Скандал з Facebook змусив громадськість по-новому поглянути на феномен соціальних медіа

В кінці минулого тижня Марк Цукерберг, засновник і гендиректор Facebook, заявив, що компанія проведе внутрішнє розслідування після оприлюднення в ЗМІ інформації про проліберальну інформаційну цензуру в соцмережі. Газета The New York Times представила прогноз того, як дана ситуація позначиться надалі не тільки на Facebook, але і інших соціальних медіа.

Нагадаємо, минулого тижня екс-співробітники Facebook публічно зізналися в тому, що відбором новин для просування в соцмережі займається окрема група людей, а не алгоритм. Думка цих людей досить часто виявляється упередженою, через що новини з ліберальних ЗМІ отримували перші місця в стрічці користувачів над консервативними.

Глава компанії Марк Цукерберг лише до кінця тижня відреагував на скандал, пообіцявши провести внутрішнє розслідування і розібратися в ситуації. Проте, "непогрішність" Facebook як каналу медійних комунікацій була поставлена ​​під велике питання. Громадськість тепер хотіла знати все про формування тематичних переваг не тільки в Facebook, але і в інших соцмережах.

Як повідомляє NYT, редакції, що складаються зі штатних співробітників і розгалуженого контент-апарату, є не тільки у Facebook, але і у інших популярних соціальних медіа. Основні гравці вже давно мають власні редакції, завдання яких полягає в тому, щоб вибирати, видаляти і доповнювати матеріали, створені користувачами і медіакомпаніями, стверджує видання.

Співробітники цих редакцій - а це, як правило, кілька десятків кураторів, репортерів, редакторів, контент-менеджерів - вибирають матеріали, які потім бачать в своїх стрічках мільйони людей. Наприклад, в Snapchat близько 75 осіб, які створюють контент, збирають відео і фото подій у світі, іноді додаючи власні коментарі до них. У Twitter таких людей дюжина в США і близько тридцяти по всьому світу.

У самому Facebook відмовилися повідомити будь-які подробиці про редакцію, яка відповідає за просування новинного контенту, а також про те, хто займається аналогічним питанням в підпорядкованому Facebook сервісі Instagram. Марк Цукерберг пообіцяв надати громадськості результати внутрішнього розслідування. Можливо, тоді користувачі і медіа зможуть дізнатися подробиці функціонування цієї системи.

Скандал з Facebook дозволив вперше поглянути на феномен соцмереж абсолютно з іншого боку. Соцмережі завжди розглядалися як незалежний спосіб передати свої ідеї, переваги, а також відреагувати на якісь події. Тепер же вони зайняли проміжну позицію між IT-компаніями і ЗМІ, ставши найвпливовішим каналом впливу на аудиторію.

Жодне ЗМІ в світі не зможе зрівнятися за охопленням з Facebook, аудиторія якого давно перевалила на мільярд чоловік. Побоювання з приводу того, в чиїх інтересах цей інструмент може бути використаний, після історії з "редакторами" Facebook і зізнаннями інших гравців ринку стали більш обгрунтованими.

© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: