Дрон-сапер може знайти і знищити всі міни в світі всього за 10 років

Дрон-сапер може знайти і знищити всі міни в світі всього за 10 років

Є місця на нашій планеті, де мільйони дітей виросли в зонах бойових дій, де приховані міни являють загрозу щодня, навіть після закінчення конфліктів. Двоє таких дітей, брати Махмуд і Масуд Хасані з Кабула, перетворили свій дитячий досвід створення рятувальника безпілотника, який може знайти і підірвати міни, в той час як люди спостерігають на безпечній відстані. Це може стати ефективним і доступним засобом знищення 110 мільйонів протипіхотних мін, розкиданих по всьому світу, що могло б врятувати десятки тисяч життів на рік.

Тральний пристрій, винайдений братами Хасані може бути надзвичайно корисним в їхній країні, в Афганістані та в інших місцях, де кілька десятиліть військових конфліктів залишили позаду незліченну кількість мін, які дуже популярні в бою, тому що вони дешеві у виробництві і використанні.

Дрон-сапер може знайти і знищити всі міни в світі всього за 10 років

Тепер вони живуть у Нідерландах, тут брати застосувавши свою винахідливість у роботі, спочатку створили робота для тралення, заснованого на іграшці, яку сконструювали в дитинстві. Трал Kafon може котитися через мінне поле, і підривати міни. Пристрій привернув загальну увагу, і брати зрозуміли, що вони повинні зробити його ще кращим.

Протягом двох років вони розробили безпілотник, що виявляє протипіхотні міни більш ефективно, ніж трал Kafon.
"Ви можете очистити ділянку від мін у 20 разів швидше, за будь-які існуючі пристрої, але з набагато меншим бюджетом", стверджують розробники.Ручне видалення мін є небезпечним і дорогим процесом (вартість до $ 1000 за міну, в залежності від типу), цей безпілотник обійдеться в $ 1100 за повне розмінування мінного поля. Брати вважають, що кілька тисяч одиниць таких безпілотних літальних апаратів, що працюють по всьому світу, можуть знищити всі міни протягом 10 років.

Кожен день, 10 мирних жителів гинуть або покалічені від протипіхотних мін.

Дрон-сапер може знайти і знищити всі міни в світі всього за 10 років

У вересні 2016 року проект дрона-сапера Kafon був виведений на Kickstarter, де зібрав понад 177 тис $, загальна кількість учасників, які підтримали проект склало 4318 людина.


© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: