Російськомовність – це як куріння

Російськомовність – це як куріння

Для великої частини українців російськомовність – шкідлива звичка, яка має геть такі самісінькі симптоми, що й куріння.

Оцініть:
Значна когорта українців хоче покинути говорити російською, але не може. Беруть участь у флешмобі на честь 25-ї річниці незалежності, два-три тижні тримаються без куріння… без російської мови, а потім зриваються і все знову повертає на старе.

Російськомовний українець активно переконує себе і оточення, що він чудово знає українську й будь-якої миті може на неї перейти. Просто не любить щось робити з примусу. Хто ж кидає курити, коли цього вимагають? Ні, кидати курити треба добровільно, з власної волі, з бажанням. Ось тільки забажаю – так і перейду на українську.

Часто курці не кидають курити, бо що ж тоді робити в компанії друзів-знайомих? Вони ж усі курять. І от підемо ми на перекур, і я сам як дурень не куритиму, а всі будуть диміти? Не комільфо.

Спробуйте сказати курцеві, що його дим і сморід – очевидно нездорові й шкідливі наслідки його куріння – вам і заважають, і шкодять здоров’ю. Найінтелігентніший курець відійде далі, простіший – скаже, щоб ви йшли далі, найпростіший (є такий клас організмів) – поб’є, скажімо. І в цей час курець доводитиме вам, що це з вами щось не так, а він – нормальний, загальноприйнятно-звичайний і має право. А спробуйте щось сказати російськомовному українцеві про… не зовсім здорову його звичку до російськомовства. Ви побачите абсолютно такі самі моделі поведінки. І неодмінно почуєте, що це не з ними, а з вами щось не так, і лікуватися від некуріння треба вам. Бо більшість у нашій країні – курить. А в зоні АТО курців узагалі 68 відсотків.

Олесь Верес

© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: