Робочі в Голландії знайшли столітню банку черепахового супу

Робочі в Голландії знайшли столітню банку черепахового супу

Знання про раціон людини протягом століть є важливою частиною історії. Нова знахідка, зроблена в Делфті, вносить в це питання свій внесок. Відкриття належить робочим, які при будівництві гаража і прокладання тунелю помітили блискучий контейнер. Спочатку вони вирішили, що знайшли золото, але це виявилася олов'яна банка з латунним покриттям.

Предмет був переданий археологам, які за результатами дослідження представили свої висновки. На етикетці французькою написано: «Консервовані продукти, В. Хугенстраатен і сини; постачальник; черепаховий суп; Лейден». Нижній рядок написаний дрібним шрифтом, прочитати його не вдалося.

Компанія «В. Хугенстраатен і сини» (W. Hoogenstraaten & Co) була заснована в 1860 році і через 40 років була перейменована в «Нідерландський завод консервованих продуктів». Таким чином, бляшанка була випущена між 1860 і 1900 роками. Лейден - місто в провінції Південна Голландія на річці Старий Рейн, розташоване в 20 кілометрах від Делфта. Суп, безперечно, був виготовлений в Нідерландах, а напис на французькій мові віддає данину традиціям того часу.

Черепаховий суп завжди вважався делікатесом. 23 квітня 1887 року цю страву було включено в меню короля Віллема III в день святкування його 70-річного ювілею. Дана банка консервів, хоч і не була з королівського столу, але все ж навряд чи призначалася комусь із простих жителів міста. В даний час черепаховий суп заборонений у багатьох країнах світу, але залишається поширеною стравою в США і в ряді країн Азії.

© знайдено в мережі    

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: