Куди пропали таргани: чому вони зникли і куди пішли?

Куди пропали таргани: чому вони зникли і куди пішли?

Століттями ми жили поруч з невигубними паразитами і вже звикли до навали комах на будинки. Так чому зникли таргани, які окупували наші кухні і ванні кімнати з незапам'ятних часів? Вчені і журналісти не раз намагалися з'ясувати причини зникнення прусаків, висуваючи найнеймовірніші версії.

В останні роки жителі мегаполісів змушені були констатувати цікавий факт - з квартир пропали таргани. Комахи, яких раніше можна було витравити з житла тільки дихлофосом, і то ненадовго, просто зникли. Деяких особин все ще можна зустріти в деяких квартирах або приватних будинках, але це не йде ні в яке порівняння з минулими навалами чорно-рудої орди.

На перший погляд, цій події можна тільки порадіти. Таргани зникли - ну й добре! Відпала необхідність в розробці стратегічних заходів по їх витравлюванню, на кухню тепер вночі можна виходити, не побоюючись наштовхнутися на непроханих гостей, що снують у тебе по чашках або тарілках з їжею.

Однак людина влаштована таким чином, що зміна звичного ходу речей викликає у неї почуття тривоги і занепокоєння. «Куди поділися таргани?», - задається питанням кожен другий, відчуваючи себе навіть трохи обділеним відсутністю цих звичних «домашніх вихованців».

Слід зазначити, що вчені частково поділяють тривогу обивателів з приводу зникнення прусаків, висуваючи кілька версій того, куди зникли таргани.

Чому зникли таргани: версія перша

Таргани пішли, оскільки їм стало нічого їсти. Ні, кількість їжі в наших будинках зовсім не зменшилася, однак, з точки зору тарганів, раніше доступ до неї був більш вільним. Згадайте, що ще кілька десятків років тому поліетиленові пакети були рідкістю: масло, наприклад, упаковувалося в папір, а хлібобулочні вироби взагалі продавалися просто так. Зараз же навіть сама незначна дрібниця упаковується в товстий шар поліетилену, пробратися через який тарганам вкрай важко. А поява сміттєвих пакетів зробила для тарганів добування їжі взагалі непосильним завданням.

Куди пропали таргани: чому вони зникли і куди пішли?


Однак ця гіпотеза зовсім не відповідає на питання «Куди пропали таргани?», адже в пошуках їжі вони повинні були кудись піти. Але зростання популяції цих комах в жодному місці нашої країни помічено не було.

Чому зникли таргани: версія друга

Їх вбила велика кількість побутової хімії, використовуваної нами в повсякденному житті. Версія, треба зауважити, досить малоймовірна, враховуючи живучість даних особин. Слід нагадати, що прусаки відносяться до одних з найдавніших істот на Землі, які жили ще в епоху динозаврів. Але, на відміну від гігантських рептилій, цим перетинчастокрилим вдалося успішно пережити льодовиковий період. Більш того, вчені стверджують, таргани здатні вижити навіть після ядерного вибуху.

Куди пішли таргани: версія третя, більш правдоподібна

Тарганів пригнічують радіосигнали. Сьогодні складно уявити людину, у якого вдома не було б мобільного телефону, а частіше - декількох, мікрохвильової печі, комп'ютера з Wi-Fi. Всі разом це створює потужне радіочастотне поле, яке впливає на все живе, що знаходиться в радіусі його дії. Цілком можливо, що організм тарганів виявився надто чутливим до подібного роду випромінювання і колонія прусаків просто загинула.

Куди поділися таргани: версія четверта. Також має право на існування

Велика кількість в наших продуктах генно-модифікованих організмів гнітюче подіяло на їх репродуктивну функцію. Одним словом, з ними сталося те, про що вже давно застерігають вчені - через неправильне харчування ці комахи втратили здатність до розмноження.

Куди пропали таргани: чому вони зникли і куди пішли?


Якщо ця гіпотеза підтвердиться, то людству варто серйозно задуматися над власним майбутнім, оскільки в один прекрасний момент ми можемо опинитися на місці нещасних тарганів.

Чому пішли таргани: версія п'ята, фаталістична

Деякі дослідники стверджують, що в минулі століття таргани зникали напередодні якихось катаклізмів. Так, згадується, що вони повністю зникли перед Другою світовою війною, а в Китаї - перед великим землетрусом. Чи не означає це, що таргани своїм зникненням намагаються попередити нас про небезпеку?

© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: