Що може відбутися при вибуху Запорізької АЕСКомандувач гарнізоно російсько-окупаційних військ генерал-майор Валєрій Васільєв сьогодні заявив у виступі перед солдатами, що, цитую,
"тут будєт ілі русская свободная зємля, ілі вижженая пустиня! І ви, солдати вєлікой русской арміі, должни бить готови виполніть важний пріказ.
Как ви знаєтє, ми замініровалі всє важниє об'єкти Запорожской атомной станциі. І ми нє скриваєм етого от врага. Ми іх прєдупрєділі. .... Ми готови к послєдствіям етого шага."

кінець цитати.
Що це означає і що може бути?
По-перше, ми маємо чітко усвідомити, що маємо справу з державним утворенням-терористом, яке має армію фанатиків з промитими мізками.
Це означає, що ворог здатен зробити що завгодно, будь-які, навіть абсолютно нелогічні дії, щоб досягти своєї цілі, не зважаючи на міжнародну реакцію чи супутні втрати.
Росіяни захопили Запорізьку АЕС, найбільшу АЕС у Європі, ще у перші дні війни.
На Запорізькій АЕС на даний момент знаходяться російські війська, намети, військова техніка.
Росіяни замінували АЕС.
Росіяни заявили, що підірвуть АЕС.
На початку березня я зустрічав пости деяких користувачів соцмереж, що реактори ВВЕР безпечні і не можуть вибухнути внаслідок бойових дій.
На жаль, вони помилялись.
Так, конструкція енергоблоків водо-водяних реакторів, як радянських проектів, так і іноземних, мають дуже високу міцність та багаторівневий захист від усіх техногенних лих, у тому числі, наприклад, повинні витримувати зіткнення з падаючим авіалайнером.
Але жоден проект атомних електростанцій не має захисту ні від арилерійського чи ракетного обстрілу, ні тим більше від підриву закладених зарядів.
Ну не думали проектувальники в СРСР, США чи Європі, що в цивілізованих країнах з ядерною енергетикою можна захопити АЕС та погрожувати світу.
Що може нам загрожувати у випадку, якщо росіяни підірвуть АЕС?
На території промислового майданчика станції з північно-східного боку розташоване сховище відпрацьованого ядерного палива відкритого типу.
Це ряди величезних залізобетонних стаканів, в яких знаходяться сталеві ємності з відпрацьованими тепловиділяючими збірками.
Ці збірки зберігаються, очікуючи на переробку чи остаточне захоронення, їх охолодження здійснюється атмосферним повітрям за рахунок природньої вентиляції.
Так, зберігати відпрацьоване паливо, яке вже витримане у басейнах, на майданчиках біля самої станції - досить розповсюджена практика на Заході.
Що може трапитись, якщо ворог підірве один чи декілька таких контейнерів?
У випадку руйнування усіх захисних бар'єрів та гермооболонок, та якщо температура вибуху буде достатньо висока, цирконієві оболонки ТВЕЛів згорять, утворюючи температуру у більш ніж 4500 градусів, при якій відпрацьоване ядерне паливо почне руйнуватись та випаровуватись, розносячись вітром.
На щастя, далеко воно не полетить, як і у випадку з аварією на ЧАЕС, усі актиноїди осядуть у 10-15-кілометровій зоні навколо станції.
На горе, періоди напіврозпаду актиноїдів (нептунію, плутонію, амеріцію та інших) вимірюється тисячами та десятками тисяч років.
Усі ці метали є також надзвичайно токсичними.
У випадку ж пошкодження систем самого енергоблоку наслідки аварії можуть набути міжконтинентального масштабу.
Якою може бути найбільш вірогідна аварія?
При пошкодженні головних циркуляційних насосів, прокачування води під тиском у першому контурі, безпосерередньо через реактор, припиниться.
При пошкодженні аварійних джерел живлення,
а також систем безпеки, що автоматично глушать реактор,
температура води у першому контурі почне зростати,
з-за потужних радіаційних полів почнеться радіоліз води на водень і кисень.
При досягненні деякої концентрації водню, може відбутися вибух, який зруйнує контури охолодження та гермооболонку реактора.
Розжарені шматки ядерного палива, продукти ділення та радіоактивна пара потраплять в атмосферу,
та сценарій Чорнобиля повториться на нашій землі ще раз,
проте гасити ядерне полум'я вже буде нікому.
Куди посуне радіоактивна хмара?
При будівництві атомних електростанцій дуже уважно досліджують розу вітрів на майбутньому місці будівництва.
В районі Енергодара переважають північні та північно-східні вітри, тож найбільша небезпека може очікувати на Херсонську область, західну частину Криму, Румунію, Болгарію та західну частину Туреччини, зокрема місто Стамбул.
Обсяг забрудненої території при можливій аварії одного енергоблоку ми знаємо на прикладі ЧАЕС.
А на Запорізькій АЕС енергоблоків шість.
Я сподіваюсь, що хоч зараз до тих країн, які ще досі не знаходять в собі спроможності відмовитись від купівлі російських нафти, газу, інших ресурсів, дійде,
з чим ми зараз маємо справу.
Я також сподіваюсь, що керівництво США, Великої Британії та інших провідних західних країн також зверне увагу на відвертий ядерний тероризм та, по-перше, надасть нам справді потужне озброєння для деокупації та відсічі ворогу,
а по-друге, перегляне доцільність існування абсолютно безпомічних міжнародних організацій, таких як ООН, МАГАТЕ, ОБСЄ, ВООЗ та інших.

Єлісей Ходоловський

© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: