Чому в Непалі брати ділять між собою дружину

Чому в Непалі брати ділять між собою дружину

Про багатожонство нам відомо багато, а про багатомужество чи, кажучи по-науковому, поліандрію? Виявляється, такий феномен теж існує, причому з давніх часів, і особливо широко він поширений в Непалі.

Чим це пояснюється? Особливою велелюбністю жінок чи їх гострою нестачею? Ні тим, ні іншим. Насправді головна причина, по якій у чотирьох братів може бути одна дружина - економія. Життя в гірській важкодоступній місцевості є надзвичайно суворим, при цьому господарство вести дуже складно, а грошей майже немає. Саме тому сім'ям набагато вигідніше віддати калим за одну наречену і зробити її дружиною для всіх синів.

Крім того, многомужство допомагає зберегти сімейне майно. Якби у всіх братів в сім'ї з'явилося б по нареченій, все, що нажите непосильною працею, довелося б ділити між декількома новими осередками суспільства. Розділ привів би до зменшення ділянок, розміру яких було б недостатньо для того, щоб прогодувати сім'ю. Та й будинок невідомо як ділити, а новий будувати теж не кращий варіант - в горах на це піде десятиліття.

Але як же кілька чоловіків вибирають одну жінку? Все досить просто. Фактично вибирає тільки старший брат, інші ж приєднуються до їх союзу. Всі разом вони ведуть господарство, а дружину ночами відвідують по черзі. До речі, в такій сім'ї інтимний зв'язок жінки з тестем вважається абсолютно нормальним.

© знайдено в мережі    

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: