Оголошено перший екіпаж астронавтів, який полетить на Місяць

Американське та канадське космічні агентства назвали імена чотирьох астронавтів, які першими вирушать на Місяць у рамках програми «Артеміда». Це буде перша пілотована місія NASA щодо створення довготривалої науково-дослідної бази. Політ екіпажу на ракеті SLS триватиме приблизно десять днів. Цього вистачить, щоби оцінити роботу систем життєзабезпечення корабля «Оріон». Посадка в рамках місії не передбачена, лише обліт Місяця і одразу назад.


The Artemis 2 crew of (clockwise from top) Victor Glover, Jeremy Hansen, Reid Wiseman and Christina Koch. Credit: NASA

Місячний екіпаж складатиметься з командира Ріда Уайзмена, пілота Віктора Гловера та двох фахівців, Крістіни Хаммок Кох та Джеремі Хансена, представника Канади. Уайзмен, колишній начальник управління астронавтів NASA, у 2014 році провів на МКС вахту тривалістю 165 днів. Гловер літав на МКС 2020-го у складі комерційної місії Crew-1 і провів там півроку. Кох працювала на орбітальній станції майже рік, з березня 2019 року по лютий 2020 року. Для Гансена це буде перший політ.

Керівники програми Артеміда не пояснили, якими критеріями вони керувалися при виборі екіпажу, крім того, що існувала давня домовленість з Канадським космічним агентством про включення одного астронавта з Канади в обмін на участь країни в будівництві місячної орбітальної станції Gateway.Підготовка до польоту розпочнеться не раніше червня, повідомляє Space News. Багато часу у графіку тренувань буде відведено роботі у симуляторі космічної капсули «Оріон», а також у Лабораторії нейтральної плавучості, великому басейні із зануреною в нього копією «Оріона».

Другий етап програми «Артеміда» запланований на листопад 2024 року. Це буде взагалі другий в історії політ ракети Space Launch System і вперше, коли на SLS та на «Оріоні» полетять астронавти. Ракета виведе капсулу на еліптичну орбіту Землі.

Пілотований корабель залишиться там приблизно на добу, за яку астронавти проведуть необхідні випробування систем життєзабезпечення та інших ключових підсистем, а сам Оріон виконає серію випробувальних маневрів.

Потім "Оріон" запустить основний двигун і вирушить на траєкторію вільного повернення навколо Місяця. Корабель обійде супутник, не виходячи на його орбіту, повернеться до Землі та впаде у Тихий океан. Весь політ триватиме близько десяти днів.

© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: