Blue Origin отримала контракт NASA на висадку астронавтів на МісяцьГрупа компаній за участю Boeing, Draper і Lockheed Martin, очолювана Blue Origin, отримала контракт вартістю $3,4 млрд на будівництво модуля, що спускається, який доставить астронавтів з орбітальної станції на поверхню Місяця. Станеться це не раніше 2029 року. Це буде вже третій візит астронавтів NASA на Місяць у рамках програми Артеміда. Перших два за спуск відповідатиме SpaceX.

Blue Origin спроектує, розробить, випробує та отримає всі необхідні дозволи на місячний модуль, що спускається, який може стати частиною експедиції на поверхню Місяця в рамках програми «Артеміда». Крім інженерних робіт, контракт передбачає проведення одного безпілотного демонстраційного спуску на поверхню приблизно в 2028 році. Загальна сума контракту – $3,4 млрд, повідомляє Space News. Посадка астронавтів на Місяць заплановано на 2029 рік.

Модуль Blue Origin виконає третій рейс з місячної орбітальної станції Gateway до поверхні Місяця. Перші два доручені компанії SpaceX та космічному кораблю Starship. Агентство NASA обрало проект Blue Moon на конкурсній основі, другим претендентом була компанія Dynetics. Керівництво NASA не повідомило, на підставі яких критеріїв було зроблено вибір.

Модуль Blue Moon, що спускається, — перероблена версія більш раннього проекту компанії. Модуль висотою 16 метрів міститься усередині вантажного трюму ракети New Glenn діаметром 7 метрів. Суха маса модуля - 17 тонн, з рідким паливом - 45 тонн.

Ключова розробка Blue Origin – технологія «нульового закипання», що перешкоджає кипінню кріогенного палива. Один із винаходів компанії — кріокулер, який працює при температурі 20 К. «Ми хочемо зробити водень зручним для зберігання паливом, — сказав Джон Колуріс, керівник програми з Blue Origin. — Якщо зробити водень зручним для зберігання паливом, можна буде багато зробити». Наприклад, отримувати водень і кисень з місячних ресурсів і заправляти ними модулі, що спускаються.

Крім пасажирської версії Blue Origin планує придбати вантажну. Такий модуль зможе доставляти на Місяць та забирати звідти до 20 тонн вантажу або 30 тонн в один бік. Спільно з Lockheed Martin компанія працює над «навколомісячним транспортником», який повинен перевозити паливо з низької навколоземної орбіти до місячної, на якій буде розташований модуль, що спускається.

Перший контракт від NASA приватна космічна компанія Джеффа Безоса отримала на початку цього року. Важку ракету-носій New Glenn вибрали для запуску двох зондів, які вирушать вести спостереження на орбіту Марса. Blue Origin розробляла цю ракету протягом останніх десяти років, але поки що вона не побудована і не випробувана.

© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: