У нас набагато менше друзів, ніж ми думаємо

У нас набагато менше друзів, ніж ми думаємо

Дослідження, проведене вченими Тель-Авівського університету і Массачусетського технологічного інституту, може змусити нас змінити звичні уявлення про дружбу. З'ясувалося, що багато людей, яких ми вважаємо друзями, думають про нас зовсім інакше.

Фахівці провели анкетування серед ізраїльських студентів, попросивши оцінити кожного однокурсника по шкалі від нуля («ми не знайомі») до п'яти («ця людина - мій найкращий друг»). Потім вчені попросили студентів передбачити, як, на їхню думку, однокурсники відносяться до них.

95% респондентів визнали свої дружні почуття взаємними. Однак виявилося, що принцип двобічності дотримувався лише в 53% випадків.

«Якщо ви вважаєте когось своїм другом, то очікуєте, що до вас будуть ставитися точно так же. Але в реальності справи йдуть по-іншому», - повідомляє співавтор дослідження Ерец Шмуелі.

Щоб перевірити точність дослідження, вчені провели ще шість опитувань на тему дружби, і вони дали аналогічні результати. Показник взаємної дружби варіювався від 34% до 53%.

У нас набагато менше друзів, ніж ми думаємо


«Ми практично не здатні правильно оцінити, як до нас ставляться інші, можливість невзаємної дружби здається нам лякаючою», - додає Ерец Шмуелі.

Автори дослідження доводять, що успішні дружні зв'язки також можуть впливати на статус людини в суспільстві. Ті, чия дружба була взаємною, домоглися великих успіхів, ніж ті, у кого була лише одностороння дружня прихильність. Крім того, вчені прийшли до висновку, що дружба є сильнішою мотивацією, ніж гроші. Тому найбільш ефективний спосіб домогтися результатів у будь-якій області - виконувати роботу разом з друзями.

© джерело     

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: