У шведському місті відмовилися від шестигодинного робочого дня після дворічного експерименту

У шведському місті відмовилися від шестигодинного робочого дня після дворічного експерименту

Міська влада шведського міста Гетеборг відзвітувала про результати дворічного експерименту щодо переведення працівників міських установ на шестигодинний робочий день. Подібна ініціатива виявилася пов'язаною з високими витратами.

Про те, що деякі шведські компанії почали переводити працівників на шестигодинний робочий день із збереженням заробітку, ЗМІ звернули увагу в 2015 році. Експеримент запустили IT-фірми, які були задоволені експериментом. Співробітники почали проводити менше часу в соцмережах і рідше перевіряти пошту, а зайнялися безпосередніми обов'язками, причому, стали виконувати їх ефективніше.

Тоді в експерименті взяли участь і міські підприємства Гетеборга. Уряд міста протягом двох років тестував 6-годинний робочий день в будинку престарілих Svartedalen. На початку січня 2017 року місцева влада заявила, що експеримент закривається, і поширювати його на інші установи не будуть.

Незважаючи на те, що співробітники дійсно стали краще справлятися з обов'язками, затія виявилася занадто дорогою. Для ефективної роботи довелося наймати додаткових працівників. За словами міської влади, для переведення міських установ на шестигодинний робочий день, місту потрібна велиа кількість коштів. Чиновники не виключили, що доведеться просити допомоги в уряду країни.

Приміром, для того, щоб покрити скорочені робочі години 68 медсестер, які працювали в будинку престарілих, керівництву установи довелося найняти ще 17 сестер, і це обійшлося шпиталю в 1,3 мільйона доларів.

Уряд Гетеборга заявив, що впровадити шестигодинний робочий день для працівників міста «в розумні терміни» неможливо.

© знайдено в мережі    

Тисни «Подобається» і отримуй свіжі новини на Facebook: